Vishay/Dale CMF5516M200FKEK
CMF5516M200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5516M200FKEK
Brief Description
RES 16.2M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5516M200FKEK.pdf
Availability of CMF5516M200FKEK
QUANTITY
CMF5516M200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5516M200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5516M200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)16.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5516M200FKEK
Related LinksCMF5516, CMF5516M200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5516M200FKEK Details Description
Related parts for CMF5516M200FKEK
BATTERY PACK NICAD 2.4V 600MAH datasheet.pdf
IC PFC/PWM COMB CTRLR 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7PS 28-22AWG CRIMP PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 500' datasheet.pdf
RES 3.2337K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf