Vishay/Dale CMF55174K00FKEA70
CMF55174K00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55174K00FKEA70
Brief Description
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55174K00FKEA70.pdf
Availability of CMF55174K00FKEA70
QUANTITY
CMF55174K00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55174K00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55174K00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55174K00FKEA70
Related LinksCMF55174, CMF55174K00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55174K00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF55174K00FKEA70
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 12V datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 2.5A SSOT-6 datasheet.pdf
HEATGUN 120V W/LCD TEMP DISPLAY datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
5MM LENS LP datasheet.pdf