Vishay/Dale CMF5517K600BEEA70
CMF5517K600BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517K600BEEA70
Brief Description
RES 17.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517K600BEEA70.pdf
Availability of CMF5517K600BEEA70
QUANTITY
CMF5517K600BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517K600BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5517K600BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517K600BEEA70
Related LinksCMF5517K, CMF5517K600BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517K600BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5517K600BEEA70
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ORANGE DISPLAY LED datasheet.pdf
VINYL DARKBLU 2LAYER .060X30X72" datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 1CH SOP-J8 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
T5009-6, 2NC+2NO BBM, 3 X 1/2 NP datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf