Vishay/Dale CMF5517M800FKBF
CMF5517M800FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517M800FKBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 17.8M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517M800FKBF.pdf
Availability of CMF5517M800FKBF
QUANTITY
CMF5517M800FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517M800FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5517M800FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517M800FKBF
Related LinksCMF5517, CMF5517M800FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517M800FKBF Details Description
Related parts for CMF5517M800FKBF
DIODE ZENER 8.2V 1W SMA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
HOLDER HIGH GRIP RECESSED PCB datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
RETAINING RING datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 26 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 208PQFP datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
KJB 37C 37#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf