Vishay/Dale CMF5517R400DHBF
CMF5517R400DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517R400DHBF
Brief Description
RES 17.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517R400DHBF.pdf
Availability of CMF5517R400DHBF
QUANTITY
CMF5517R400DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517R400DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5517R400DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517R400DHBF
Related LinksCMF5517, CMF5517R400DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517R400DHBF Details Description
Related parts for CMF5517R400DHBF
TERM BLOCK PLUG 2POS 7.5MM datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2064S/X 4" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 96A D2PAK datasheet.pdf
FACEPLATE 1 GANG GFCI OFF WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ6B M25 datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf