Vishay/Dale CMF5517R800FHEB
CMF5517R800FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517R800FHEB
Brief Description
RES 17.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517R800FHEB.pdf
Availability of CMF5517R800FHEB
QUANTITY
CMF5517R800FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517R800FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5517R800FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517R800FHEB
Related LinksCMF5517, CMF5517R800FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517R800FHEB Details Description
Related parts for CMF5517R800FHEB
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP TIMEOUT 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RACK SHELF datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf