Vishay/Dale CMF55180K00BHEA
CMF55180K00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55180K00BHEA
Brief Description
RES 180K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55180K00BHEA.pdf
Availability of CMF55180K00BHEA
QUANTITY
CMF55180K00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55180K00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55180K00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55180K00BHEA
Related LinksCMF5518, CMF55180K00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55180K00BHEA Details Description
Related parts for CMF55180K00BHEA
IC PCMCIA CARD SW MATRIX 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC SYNC BINARY COUNT 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
UMK 250 FUSE WITH HOLDER 2.5A F datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
220UF 20V 10X13 105C RAD datasheet.pdf