Vishay/Dale CMF55180K00JHBF
CMF55180K00JHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55180K00JHBF
Brief Description
RES 180K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55180K00JHBF.pdf
Availability of CMF55180K00JHBF
QUANTITY
CMF55180K00JHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55180K00JHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55180K00JHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55180K00JHBF
Related LinksCMF5518, CMF55180K00JHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55180K00JHBF Details Description
Related parts for CMF55180K00JHBF
SSR OCMOS FET 120MA 1CH NO 4-SOP datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS 1MM REFL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 11POS PCB TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf