Vishay/Dale CMF5518K000BHEK
CMF5518K000BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5518K000BHEK
Brief Description
RES 18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5518K000BHEK.pdf
Availability of CMF5518K000BHEK
QUANTITY
CMF5518K000BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5518K000BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5518K000BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5518K000BHEK
Related LinksCMF5518, CMF5518K000BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5518K000BHEK Details Description
Related parts for CMF5518K000BHEK
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3A PCB datasheet.pdf
FUSE 800MA 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI/SRL 125M 48LQFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf