Vishay/Dale CMF5518K200BHR6
CMF5518K200BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5518K200BHR6
Brief Description
RES 18.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5518K200BHR6.pdf
Availability of CMF5518K200BHR6
QUANTITY
CMF5518K200BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5518K200BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5518K200BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5518K200BHR6
Related LinksCMF5518, CMF5518K200BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5518K200BHR6 Details Description
Related parts for CMF5518K200BHR6
MOSFET N-CH 60V 17A TO-220AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 3.5V 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED ARRAY WARM WHITE 1320LM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
3.5 WTB WAFER ASSY RA 4CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 25POS PIN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 630MA datasheet.pdf