Littelfuse LH60030PC
LH60030PC picture photo
Mfg. Part Number
LH60030PC
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FUSE BLOCK COVER ACS 30A 600V
Datasheet Download
LH60030PC.pdf
Availability of LH60030PC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LH60030PC Order Process
Ship out your order
Specifications of LH60030PC
Internal Part NumberEIS-LH60030PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeCap (Cover)
For Use With/Related ProductsFuseholder; LH60030, LR60030
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LH60030PC
Related LinksLH60, LH60030PC Datasheet, Littelfuse Distributor
LH60030PC Details Description
Related parts for LH60030PC
POT 100K OHM 1/8W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN RECEPT 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 24POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
9POS F FRONT/MTG WATER RES datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Low Noise, Precision, 16 V, CMOS, Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf