Vishay/Dale CMF5518K200FHR6
CMF5518K200FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5518K200FHR6
Brief Description
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5518K200FHR6.pdf
Availability of CMF5518K200FHR6
QUANTITY
CMF5518K200FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5518K200FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5518K200FHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5518K200FHR6
Related LinksCMF5518, CMF5518K200FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5518K200FHR6 Details Description
Related parts for CMF5518K200FHR6
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC 2-IN AND-OR-INV GATE 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX13331 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf