Vishay/Dale CMF5519K100BHEB
CMF5519K100BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519K100BHEB
Brief Description
RES 19.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519K100BHEB.pdf
Availability of CMF5519K100BHEB
QUANTITY
CMF5519K100BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519K100BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5519K100BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519K100BHEB
Related LinksCMF5519, CMF5519K100BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519K100BHEB Details Description
Related parts for CMF5519K100BHEB
CONN RECEPT 8POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD 3V/5V 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 18POS VERT TIN datasheet.pdf
SERVO RELAY UNIT CABLES 1M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf