Vishay/Dale CMF5519R800DHEK
CMF5519R800DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519R800DHEK
Brief Description
RES 19.8 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519R800DHEK.pdf
Availability of CMF5519R800DHEK
QUANTITY
CMF5519R800DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519R800DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5519R800DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519R800DHEK
Related LinksCMF5519, CMF5519R800DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519R800DHEK Details Description
Related parts for CMF5519R800DHEK
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 24"W datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
OSC VCXO 1.24416GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 8POLE datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 36" RG-142 datasheet.pdf
UMMQ-0900-0700-A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf