Vishay/Dale CMF551K2100BHEA
CMF551K2100BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K2100BHEA
Brief Description
RES 1.21K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K2100BHEA.pdf
Availability of CMF551K2100BHEA
QUANTITY
CMF551K2100BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K2100BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF551K2100BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K2100BHEA
Related LinksCMF551K, CMF551K2100BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K2100BHEA Details Description
Related parts for CMF551K2100BHEA
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
GDT 250V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 300V 10A TO220-3 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.35A SC-88 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" BLACK 16' datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.2A ESV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf