Vishay/Dale CMF551K3300DHEB
CMF551K3300DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K3300DHEB
Brief Description
RES 1.33K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K3300DHEB.pdf
Availability of CMF551K3300DHEB
QUANTITY
CMF551K3300DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K3300DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF551K3300DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K3300DHEB
Related LinksCMF551K, CMF551K3300DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K3300DHEB Details Description
Related parts for CMF551K3300DHEB
RES 3.9K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMAJ datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.0V 4-USP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 650UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf