Amphenol Industrial GTC06R28-10S
GTC06R28-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06R28-10S
Brief Description
GT 7C 2#4 2#8 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06R28-10S.pdf
Availability of GTC06R28-10S
QUANTITY
GTC06R28-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06R28-10S
Internal Part NumberEIS-GTC06R28-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06R28-10S
Related LinksGTC06R, GTC06R28-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06R28-10S Details Description
Related parts for GTC06R28-10S
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 10MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
TIE CBL DL STD HS BLK 7.6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 297V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT W/CAGE CXP 84POS datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 49MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf