Vishay/Dale CMF551K3500BEEA70
CMF551K3500BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K3500BEEA70
Brief Description
RES 1.35K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K3500BEEA70.pdf
Availability of CMF551K3500BEEA70
QUANTITY
CMF551K3500BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K3500BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF551K3500BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.35k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K3500BEEA70
Related LinksCMF551K3, CMF551K3500BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K3500BEEA70 Details Description
Related parts for CMF551K3500BEEA70
IC XLATOR 4CH 1.2/5.5V 12-WLCSP datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MPU M680X0 16MHZ 68PLCC datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 277W SOT227 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 8POS THRUHL datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS PCB VERT datasheet.pdf
DIODE FAST REC 600V 30A SOT227 datasheet.pdf
CONN SKT 20POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf