Vishay/Dale CMF551K4700FEEA
CMF551K4700FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K4700FEEA
Brief Description
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K4700FEEA.pdf
Availability of CMF551K4700FEEA
QUANTITY
CMF551K4700FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K4700FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF551K4700FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K4700FEEA
Related LinksCMF551K, CMF551K4700FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K4700FEEA Details Description
Related parts for CMF551K4700FEEA
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 16SOIC datasheet.pdf
SCR NON-SENS 400V 12A TO-252AA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 2W 51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 PIGTAIL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 170MA 7.1 OHM TH datasheet.pdf
CONN F TYPE PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf