Vishay/Dale CMF551K5400FHEA
CMF551K5400FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K5400FHEA
Brief Description
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K5400FHEA.pdf
Availability of CMF551K5400FHEA
QUANTITY
CMF551K5400FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K5400FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF551K5400FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K5400FHEA
Related LinksCMF551K, CMF551K5400FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K5400FHEA Details Description
Related parts for CMF551K5400FHEA
IC RECEIVER/DRVR ECL DIFF 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS LOW 20PPM datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3000UF 20% 40V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 14TSSOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R INPUT SC-70-5 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 16 V datasheet.pdf