Vishay/Dale CMF551K9100FHRE70
CMF551K9100FHRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K9100FHRE70
Brief Description
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K9100FHRE70.pdf
Availability of CMF551K9100FHRE70
QUANTITY
CMF551K9100FHRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K9100FHRE70
Internal Part NumberEIS-CMF551K9100FHRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K9100FHRE70
Related LinksCMF551K9, CMF551K9100FHRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K9100FHRE70 Details Description
Related parts for CMF551K9100FHRE70
TRANS NPN 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1/2W 86.6OHM 1% AXL datasheet.pdf
LED CBI 4X4 GN 565NM YW 585NM LH datasheet.pdf
SELF ADHESIVE MARKER CARD 1-25 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 9W 3921 datasheet.pdf