Vishay/Dale CMF551M0700FKEA
CMF551M0700FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M0700FKEA
Brief Description
RES 1.07M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M0700FKEA.pdf
Availability of CMF551M0700FKEA
QUANTITY
CMF551M0700FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M0700FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF551M0700FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M0700FKEA
Related LinksCMF551M, CMF551M0700FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M0700FKEA Details Description
Related parts for CMF551M0700FKEA
SCR DBL HISCR 600V 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 1.2KA 2220 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24.9K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf
CABLE-FLK10/OE/0 14/ 1 0M datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
2,2UF 400V 10X12MM 105C 3000H datasheet.pdf