Vishay/Dale CMF551M2100FKEA70
CMF551M2100FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M2100FKEA70
Brief Description
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M2100FKEA70.pdf
Availability of CMF551M2100FKEA70
QUANTITY
CMF551M2100FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M2100FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF551M2100FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M2100FKEA70
Related LinksCMF551M2, CMF551M2100FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M2100FKEA70 Details Description
Related parts for CMF551M2100FKEA70
TVS DIODE 180VWM 292VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 3A 800V KBPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANT EMB NANO 802.11BA RA RP SMA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W T18 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf