Vishay/Dale CMF551M2100FKRE70
CMF551M2100FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M2100FKRE70
Brief Description
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M2100FKRE70.pdf
Availability of CMF551M2100FKRE70
QUANTITY
CMF551M2100FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M2100FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF551M2100FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M2100FKRE70
Related LinksCMF551M2, CMF551M2100FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M2100FKRE70 Details Description
Related parts for CMF551M2100FKRE70
FUSE TELECOM 500MA 600V SMD datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CONN HEADR 46POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CONN D-SUB SOCKET 14AWG SLD GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 344MA 2.85 OHM datasheet.pdf
RES 20K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf