Vishay/Dale CMF551M2700FKEA
CMF551M2700FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M2700FKEA
Brief Description
RES 1.27M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M2700FKEA.pdf
Availability of CMF551M2700FKEA
QUANTITY
CMF551M2700FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M2700FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF551M2700FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M2700FKEA
Related LinksCMF551M, CMF551M2700FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M2700FKEA Details Description
Related parts for CMF551M2700FKEA
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN 5.08 MTH-4 TB75 BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 400MA 280 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
MODICE SML HEAD 30POS W/FERRIT datasheet.pdf