Vishay/Dale CMF551M4300GNEA
CMF551M4300GNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M4300GNEA
Brief Description
RES 1.43M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M4300GNEA.pdf
Availability of CMF551M4300GNEA
QUANTITY
CMF551M4300GNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M4300GNEA
Internal Part NumberEIS-CMF551M4300GNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M4300GNEA
Related LinksCMF551M, CMF551M4300GNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M4300GNEA Details Description
Related parts for CMF551M4300GNEA
RES SMD 5.49K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS R/A datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A SSOT-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.2A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN LATCH LOCKING FOR .100 HDRS datasheet.pdf
FUSE 600V 15A HRCII-C BRIT DIM datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 90A@240VAC 5VDC IN datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V CR17335 W/TAB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf