Vishay/Dale CMF551M4700FHBF
CMF551M4700FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M4700FHBF
Brief Description
RES 1.47M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M4700FHBF.pdf
Availability of CMF551M4700FHBF
QUANTITY
CMF551M4700FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M4700FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF551M4700FHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M4700FHBF
Related LinksCMF551M, CMF551M4700FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M4700FHBF Details Description
Related parts for CMF551M4700FHBF
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT WHT 30AU datasheet.pdf
ADAPTER BOARD LY3200ALH DIL24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-A MALE 5M datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OS SERRATED TIES 50LB 5.9" BLACK datasheet.pdf
CAP MICA 1200PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf