Vishay/Dale CMF551M7800FHRE
CMF551M7800FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M7800FHRE
Brief Description
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M7800FHRE.pdf
Availability of CMF551M7800FHRE
QUANTITY
CMF551M7800FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M7800FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF551M7800FHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M7800FHRE
Related LinksCMF551M, CMF551M7800FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M7800FHRE Details Description
Related parts for CMF551M7800FHRE
CONV DC-DC TRPL-VO 6A SMD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP2993 AUDIO PWR AMP datasheet.pdf
RES 301 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
X4 SAS - 4X LNLNK JCKSCW CABLE datasheet.pdf
RES 28 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PCB HOUSING 2POS datasheet.pdf