Vishay/Dale CMF551M8000JKEB
CMF551M8000JKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M8000JKEB
Brief Description
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M8000JKEB.pdf
Availability of CMF551M8000JKEB
QUANTITY
CMF551M8000JKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M8000JKEB
Internal Part NumberEIS-CMF551M8000JKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M8000JKEB
Related LinksCMF551M, CMF551M8000JKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M8000JKEB Details Description
Related parts for CMF551M8000JKEB
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 40NS 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECOD/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 25V AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
R02 HOTGAS NOZZLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf