Vishay/Dale CMF551M8200FKBF
CMF551M8200FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M8200FKBF
Brief Description
RES 1.82M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M8200FKBF.pdf
Availability of CMF551M8200FKBF
QUANTITY
CMF551M8200FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M8200FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF551M8200FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.82M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M8200FKBF
Related LinksCMF551M, CMF551M8200FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M8200FKBF Details Description
Related parts for CMF551M8200FKBF
RES SMD 20K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF GND REF ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SFP CAGE 1X5 PRESS FIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
DSUB FE 7W2 CRIMP INSULATOR datasheet.pdf
ROTARY MAGNETIC HOLDER datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf