Vishay/Dale CMF55200R00BERE
CMF55200R00BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200R00BERE
Brief Description
RES 200 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200R00BERE.pdf
Availability of CMF55200R00BERE
QUANTITY
CMF55200R00BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200R00BERE
Internal Part NumberEIS-CMF55200R00BERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200R00BERE
Related LinksCMF5520, CMF55200R00BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200R00BERE Details Description
Related parts for CMF55200R00BERE
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 44SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD datasheet.pdf
SENSOR MINI LINEAR HALL-EFFECT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
JOYSTICK 2 AXIS RESIST NO BUTTON datasheet.pdf
HARD METRIC BACKPLANE CONN-STD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 925MA 114 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM datasheet.pdf