Vishay/Dale CMF55200R00JNEA39
CMF55200R00JNEA39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200R00JNEA39
Brief Description
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200R00JNEA39.pdf
Availability of CMF55200R00JNEA39
QUANTITY
CMF55200R00JNEA39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200R00JNEA39
Internal Part NumberEIS-CMF55200R00JNEA39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200R00JNEA39
Related LinksCMF55200, CMF55200R00JNEA39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200R00JNEA39 Details Description
Related parts for CMF55200R00JNEA39
CONN SOCKET 30AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28DIP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.5A 149.5 MOHM datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 15NS 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HDC-CT-DTP/HE-CM5 AWG 14 datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 16AWG 500' datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE PIN datasheet.pdf