Vishay/Dale CMF5520K000FHR670
CMF5520K000FHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520K000FHR670
Brief Description
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520K000FHR670.pdf
Availability of CMF5520K000FHR670
QUANTITY
CMF5520K000FHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520K000FHR670
Internal Part NumberEIS-CMF5520K000FHR670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520K000FHR670
Related LinksCMF5520K, CMF5520K000FHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520K000FHR670 Details Description
Related parts for CMF5520K000FHR670
IDC CABLE - HSC40S/AE40M/X datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf