Vishay/Dale CMF5520K500FKRE70
CMF5520K500FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520K500FKRE70
Brief Description
RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520K500FKRE70.pdf
Availability of CMF5520K500FKRE70
QUANTITY
CMF5520K500FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520K500FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF5520K500FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520K500FKRE70
Related LinksCMF5520K, CMF5520K500FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520K500FKRE70 Details Description
Related parts for CMF5520K500FKRE70
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D60 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 340MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf