Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1541X
ERJ-2RKF1541X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1541X
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1541X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1541X
QUANTITY
ERJ-2RKF1541X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1541X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1541X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1541X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1541X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1541X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1541X
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
MOD CORD STANDARD 6-6 SILVER 25' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO220AA datasheet.pdf
LED BLINKING RED DIFF 3MM T/H datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC HALL SENSR OMNIPLOR SW SOT553 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS 1MM datasheet.pdf