Vishay/Dale CMF5520M500FKBF
CMF5520M500FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520M500FKBF
Brief Description
RES 20.5M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520M500FKBF.pdf
Availability of CMF5520M500FKBF
QUANTITY
CMF5520M500FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520M500FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5520M500FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520M500FKBF
Related LinksCMF5520, CMF5520M500FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520M500FKBF Details Description
Related parts for CMF5520M500FKBF
TEST LEAD 18AWG 5000V BLUE 100' datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH MEM 100-LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
PTC THERMISTOR A 93-B 80-A110 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 8SIP datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
IC CLK GEN VCXO PROGR 32QFN datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 15PR SHLD 300V datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf