Vishay/Dale CMF5520M500FKR6
CMF5520M500FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520M500FKR6
Brief Description
RES 20.5M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520M500FKR6.pdf
Availability of CMF5520M500FKR6
QUANTITY
CMF5520M500FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520M500FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5520M500FKR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520M500FKR6
Related LinksCMF5520, CMF5520M500FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520M500FKR6 Details Description
Related parts for CMF5520M500FKR6
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf