Vishay/Dale CMF5520R000FHR670
CMF5520R000FHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520R000FHR670
Brief Description
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520R000FHR670.pdf
Availability of CMF5520R000FHR670
QUANTITY
CMF5520R000FHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520R000FHR670
Internal Part NumberEIS-CMF5520R000FHR670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520R000FHR670
Related LinksCMF5520R, CMF5520R000FHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520R000FHR670 Details Description
Related parts for CMF5520R000FHR670
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 8A TO-220FP datasheet.pdf
CABLE ASSY STR PLUG RG178 6" datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE NON-INSUL 10PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf