Vishay/Dale CMF55210R00BER6
CMF55210R00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55210R00BER6
Brief Description
RES 210 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55210R00BER6.pdf
Availability of CMF55210R00BER6
QUANTITY
CMF55210R00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55210R00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF55210R00BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55210R00BER6
Related LinksCMF5521, CMF55210R00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55210R00BER6 Details Description
Related parts for CMF55210R00BER6
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 900V 75A 400W TO247AD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC633LC4 datasheet.pdf
BNC PLUG TO BNC PLUG 1855A 36" datasheet.pdf