Vishay/Dale CMF55215R00FKBF
CMF55215R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55215R00FKBF
Brief Description
RES 215 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55215R00FKBF.pdf
Availability of CMF55215R00FKBF
QUANTITY
CMF55215R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55215R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55215R00FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55215R00FKBF
Related LinksCMF5521, CMF55215R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55215R00FKBF Details Description
Related parts for CMF55215R00FKBF
PHOTO IC INFRARED 36.7KHZ datasheet.pdf
TEE FITTING LD10/CD10 GRAY datasheet.pdf
IC USB TXRX ESD PROTECT 16-UCSP datasheet.pdf
BUZZER MAGN 12VDC 400HZ PANEL datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PELTIER CP14,17,10,L,W4.5 datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 10KV BLACK 500' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 500MA 190 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.3W DO41 datasheet.pdf