Vishay/Dale CMF5521K800BERE70
CMF5521K800BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K800BERE70
Brief Description
RES 21.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K800BERE70.pdf
Availability of CMF5521K800BERE70
QUANTITY
CMF5521K800BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K800BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5521K800BERE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K800BERE70
Related LinksCMF5521K, CMF5521K800BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K800BERE70 Details Description
Related parts for CMF5521K800BERE70
IC REG LDO 10V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE IP27 4.2" datasheet.pdf
IC PCI-E MUX/DEMUX 2X1 28TQFN datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 90 OHM 25% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.6A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V 2AH NIMH datasheet.pdf