Vishay/Dale CMF55226K00FHRE
CMF55226K00FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55226K00FHRE
Brief Description
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55226K00FHRE.pdf
Availability of CMF55226K00FHRE
QUANTITY
CMF55226K00FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55226K00FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55226K00FHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55226K00FHRE
Related LinksCMF5522, CMF55226K00FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55226K00FHRE Details Description
Related parts for CMF55226K00FHRE
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
SLDSW 5A NONE XPLSNPRUF datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf