Vishay/Dale CMF5522M000JKR6
CMF5522M000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522M000JKR6
Brief Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522M000JKR6.pdf
Availability of CMF5522M000JKR6
QUANTITY
CMF5522M000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522M000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5522M000JKR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522M000JKR6
Related LinksCMF5522, CMF5522M000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522M000JKR6 Details Description
Related parts for CMF5522M000JKR6
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0603 datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 100V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
OSC VCXO 38.88MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf