Hirose Electric Co Ltd HDH-03003GHD(40)
HDH-03003GHD(40) picture photo
Mfg. Part Number
HDH-03003GHD(40)
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
COUPLER H TYPE 3.0GHZ 3DB
Datasheet Download
HDH-03003GHD(40).pdf
Availability of HDH-03003GHD(40)
QUANTITY
HDH-03003GHD(40) Order Process
Ship out your order
Specifications of HDH-03003GHD(40)
Internal Part NumberEIS-HDH-03003GHD(40)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
SeriesHDH
PackagingBulk
Coupler TypeStandard
Frequency3GHz
Coupling Factor3dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss-
Power - Max2W
Isolation21dB
Return Loss20.8dB
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDH-03003GHD(40)
Related LinksHDH-0300, HDH-03003GHD(40) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HDH-03003GHD(40) Details Description
Related parts for HDH-03003GHD(40)
HOOK-UP WIRE 14AWG RED 1000'ROLL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY BLK TRM CBL 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 880MA 870 MOHM datasheet.pdf