Vishay/Dale CMF5522R000JNEA
CMF5522R000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522R000JNEA
Brief Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522R000JNEA.pdf
Availability of CMF5522R000JNEA
QUANTITY
CMF5522R000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522R000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF5522R000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522R000JNEA
Related LinksCMF5522, CMF5522R000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522R000JNEA Details Description
Related parts for CMF5522R000JNEA
MULTI-PAIR 2COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 52.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 3.75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V T/H datasheet.pdf