Vishay/Dale CMF5522R100BHBF
CMF5522R100BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522R100BHBF
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522R100BHBF.pdf
Availability of CMF5522R100BHBF
QUANTITY
CMF5522R100BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522R100BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5522R100BHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522R100BHBF
Related LinksCMF5522, CMF5522R100BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522R100BHBF Details Description
Related parts for CMF5522R100BHBF
CHASSIS ALUM UNPAINTED 7"L X 5"W datasheet.pdf
ADAPTER TSOP TO ZIF datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE INDUST 15A 600V CER CLIP IN datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 170W TO263-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 600MA 3W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 25.5A 3.67 MOHM datasheet.pdf