Vishay/Dale CMF55232K00FKEA
CMF55232K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55232K00FKEA
Brief Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55232K00FKEA.pdf
Availability of CMF55232K00FKEA
QUANTITY
CMF55232K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55232K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55232K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55232K00FKEA
Related LinksCMF5523, CMF55232K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55232K00FKEA Details Description
Related parts for CMF55232K00FKEA
IC VOLT DETECT LP 3.08V SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V 1111 datasheet.pdf
FUSE 100A 700V HS FERRULE datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR10B/AE10M/AKR10B datasheet.pdf
BOARD UNI/O BUS PARASITIC POWER datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TWEEZER INSERTION 12 GA datasheet.pdf
IP67 ENCLOSURE datasheet.pdf
CIR 6C 6#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT DRAWER 25POS VERT datasheet.pdf