Vishay/Dale CMF55234K00BEEA
CMF55234K00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55234K00BEEA
Brief Description
RES 234K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55234K00BEEA.pdf
Availability of CMF55234K00BEEA
QUANTITY
CMF55234K00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55234K00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55234K00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)234k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55234K00BEEA
Related LinksCMF5523, CMF55234K00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55234K00BEEA Details Description
Related parts for CMF55234K00BEEA
LED MATRIX CC 5X7 .7" 565NM GRN datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf