Vishay/Dale CMF5523K200FKEK
CMF5523K200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5523K200FKEK
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5523K200FKEK.pdf
Availability of CMF5523K200FKEK
QUANTITY
CMF5523K200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5523K200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5523K200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5523K200FKEK
Related LinksCMF5523, CMF5523K200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5523K200FKEK Details Description
Related parts for CMF5523K200FKEK
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 750PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
DC REACTOR 37 KW 400V datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
24 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Header 90 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323 datasheet.pdf