Vishay/Dale CMF5523K700DHBF
CMF5523K700DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5523K700DHBF
Brief Description
RES 23.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5523K700DHBF.pdf
Availability of CMF5523K700DHBF
QUANTITY
CMF5523K700DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5523K700DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5523K700DHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5523K700DHBF
Related LinksCMF5523, CMF5523K700DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5523K700DHBF Details Description
Related parts for CMF5523K700DHBF
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10V 20% 2812 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
IC CTLR BUCK SW REG 40-LFCSP datasheet.pdf
FLAME RETARDANT 3/8" BLACK 75' datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 700VDC RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf